היי, אני דנה פרידלנדר - אורן, צלמת, דור רביעי למשפחת צלמים שתיעדו את הארץ מ1926. כך שבעצם גדלתי בין חדרי חושך, ארכיונים ומצלמות.

 

למדתי משפטים ומנהל עסקים כי זה היה נשמע לי רציני וחשוב ואם הייתם פוגשים אותי בזמן התואר הייתי מספרת לכם שצילום זה רק תחביב.

כן בטח, זה היה כשעוד חשבתי שאפשר לברוח מהDNA שלי.

כשהייתי בסטאז' במשפטים קבורה תחת ערימות של דפים והתגעגעתי, הו כמה שהתגעגעתי למצלמה, הבנתי שצילום בשבילי זו דרך חיים, מאז אני צלמת במשרה מלאה, חיה נושמת ואוכלת צילום. ליטרלי, אם תפתחו את המקפיא שלי בבית תמצאו שם בעיקר פילמים.

עד כה הוצאתי 3 ספרי צילום שצולמו במצלמת פילמים עתיקה ומיוחדת, שמצלמת ב360 מעלות, הספרים נמכרו עד היום בלמעלה מ30,000 עותקים. 

ב10 שנים האחרונות אני מלמדת צילום בבתי הספר הגדולים בארץ ולפני שנתיים הקמתי מערך של קורסים וסדנאות צילום אצלי בסטודיו, בעמק חפר. וכמו שאני אומרת לכל מי שמגיע, צילום זה דבר ממכר.

 

במקביל לכך אני צלמת מסחרית שעובדת עם מותגים אורגניים כמו אקו לאב וגינת אוכל. חברות כמו אופיס טקסטיל וביטוח ישיר וגם עם גופים גדולים כמו משרד התיירות, לשכת הפרסום הממשלתית וקק"ל.

אני אוהבת לצלם בחוץ וכמה יותר להיות בטבע, מתרגשת כשהאור טוב, מוכנה לעשות הכל כדי למצוא לוקיישנים מיוחדים, בשעות לא שגרתיות ושמחה שיש עוד קבוצה של אנשים משוגעים שמוכנים להצטרף אליי.

אני נשואה לאיל ואמא לשני זאטוטים פוטוגניים במיוחד, אנחנו גרים במושב גבעת שפירא שבעמק חפר, מקום שכנראה לא שמעתם עליו אבל עכשיו תצטרכו להאמין לי שהוא קיים.

 

   תערוכות

אוגוסט 2019 - "מה החומר רוצה?" תערוכה קבוצתית, גבעון פורום לאמנות. אוצר: ניקולא טרצ'י

 

יולי 2019 - "ה-4 ביולי" תערוכת הבוגרים של לימודי ההמשך במדרשה  - גלריית "המדרשה" הירקון 19, אוצר ניקולא טרצ'י

 

יוני 2019 - תערוכת "ים - תל אביב" - מוזיאון ארץ ישראל, אוצר: גיא רז

 

מאי 2016 – תערוכת הטבע העולמית, מוזיאון ארץ ישראל, רמת אביב.  

אפריל 2016 – תערוכת פוד פרוססור, מתחם שרונה, תל אביב.

פברואר 2016 – אוקראינה ישראל – מלחמה וחיי יום-יום, סלון יפו לאמנות, יפו.

מאי 2015 – אקספו 2015, מילאנו, איטליה. צילום יער עצום ממדים (20 מטר על 5 מטר) בתוך גוף תאורה. כיום מוצג במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב בתערוכת הטבע העולמית.

לצפייה בגלרייה

 

אפריל 2014 – פסטיבל הצילום הבינלאומי.

מרץ 2014 – השקת הספר תל אביב-יפו 360 בתערוכת יחיד של צילומים מתוך הספר בגלריית באוהאוס. ההשקה התקיימה במעמד ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי. 

לצפייה בגלרייה

 

ינואר 2014 – עדות מקומית, מוזיאון ארץ ישראל, רמת אביב. סדרת ערפילים הוצגה בתערוכת "עדות מקומית 2014", וזכתה במקום השני בקטגוריית "אורבניזם".

ינואר 2012 – תערוכת יחיד – Israel 360, דלהי, הודו. הוזמנתי על ידי שגרירות ישראל בניו דלהי, התערוכה הוצגה בערב הפתיחה לחגיגת 20 שנה ליחסי הודו-ישראל ולאחר מכן הציגה ב- Experimental Art Galleryלצפייה בגלרייה

 

מאי 2011 – כינוס תנועת הצופים העולמית, קופנהגן. צילומים שלי ב-360 מעלות של ישראל הודפסו לתוך פריסקופים גדולים וייצגו את ביתן ישראל בכינוס תנועת הצופים העולמית בקופנהגן.

יולי 2010 – Israel – Then and Now (תערוכה קבוצתית). Gallery 94, לונדון. לצפייה בגלרייה

 

2010 – מחווה לשירת האגם הגווע (פטר מרום) – תערוכה קבוצתית (אוצר: גיא רז). בית אבי חי, ירושלים ומוזיאון אשדות יעקב.

מאי 2009 – תערוכת יחיד Israel 360, לונדון, בריטניה.

התערוכה הוזמנה על ידי שגרירות ישראל בלונדון לרגל חגיגות יום העצמאות. התערוכה במלואה נרכשה על ידי בנק לאומי לונדון.

יולי 2008 –"קיץ ישראלי" – תערוכה קבוצתית, מוזיאון חניתה.

 

מהעיתונות

מעריב יוני 2014
מגזין אטמוספירה 2014
Mailtoday ניו דלהי פברואר 2012
www.israiralines.com
טיים אאוט
מגזין קומפוזיציה יולי 2013
ידיעות אחרונות אפריל 2014
ידיעות אחרונות יוני 2014
Show More

Designed by Yaella / Yael Shriki Dreifuss. 2016

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle